Pellet Poznań i okolice

Chcesz ogrzać dom w sposób ekologiczny i efektywny, a przy tym stosunkowo niedrogi? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest nasz pellet drzewny, który dostarczamy w Poznaniu i okolicach na korzystnych warunkach. Oferujemy nowoczesne, przyjazne środowisku paliwo do ogrzewania Twojej nieruchomości. Przekonaj się, że warto na nie postawić i wybierz nasz skład jako sprawdzonego i pewnego dostawcę!

Proces produkcji pelletu drzewnego

Nasze paliwo powstaje z wykorzystaniem sprawdzonych, nowoczesnych technologii, dlatego może zaproponować pellet drzewny wysokiej jakości. Produkcja zaczyna się od pozyskania surowca – drewna liściastego lub iglastego z kontrolowanych upraw leśnych. Następnie jest ono rozdrabniane i suszone, aby usunąć nadmiar wilgoci. Tak przygotowany materiał trafia do specjalnych pras, które pod dużym ciśnieniem formują charakterystyczne granulki o średnicy 6-8 mm. Na koniec opał oferowany przez nasz skład jest chłodzony, sortowany i pakowany. Cały proces odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Dzięki nowoczesnej technologii i precyzyjnej kontroli jakości pellet drzewny to paliwo przyszłości, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne nośniki energii. Jego zaletą jest zarówno ekologiczność, jak wygoda użytkowania, a także bardzo wysoka kaloryczność. Nasz skład dostarczy Ci go na terenie Poznania i w okolicach.

Wysoka kaloryczność i efektywność pelletu

Proponujemy paliwo o wysokiej wartości opałowej, które zapewnia bardzo dobrą wydajność grzewczą i pozwala na uzyskanie znacznych wolumenów ciepła z niewielkiej ilości spalonego paliwa. W praktyce oznacza to, że 1 tona pelletu drzewnego z naszego składu może zastąpić nawet 600 litrów oleju opałowego! Taka kaloryczność przekłada się na Twoje konkretne oszczędności.

Nowoczesne piece i kotły wykorzystują nawet ponad 90% energii zawartej w tym paliwie. Precyzyjne dozowanie i optymalizacja procesu spalania ułatwiają uzyskanie satysfakcjonującej sprawności urządzeń. Tym samym możesz czerpać maksimum korzyści z wartości opałowej pelletu drzewnego. Jeśli chcesz go zamówić w Poznaniu lub okolicach, nasz skład z przyjemnością dostarczy Ci go w atrakcyjnej cenie!

Zalety pelletu jako ekologicznego źródła ogrzewania

To obecnie jedno z najbardziej ekologicznych źródeł energii cieplnej. W przeciwieństwie do węgla czy oleju opałowego jego spalanie odbywa się bez emisji dużych ilości dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych związków do atmosfery. Dzięki temu pellet drzewny dystrybuowany przez nasz skład jest uznawany za przyjazny powietrzu i środowisku.

Kolejną zaletą jest fakt, że produkuje się go ze ścinków i odpadów, które w innym przypadku poszłyby na marne. Jego wytwarzanie przyczynia się zatem do lepszego zagospodarowania pozostałości z przemysłu drzewnego. To również aspekt, który pozytywnie wpływa na ekologię pelletu oferowanego w atrakcyjnych cenach przez nasz skład.

Najważniejsze zalety w pigułce:

 • wysoka wartość opałowa – osiągająca ok. 17-19 MJ/kg, co przekłada się na w pełni satysfakcjonującą kaloryczność i efektywność grzewczą, a tym samym korzystnie wpływa na Twój budżet domowy,
 • standaryzacja kształtu i wymiarów – granulki pelletu drzewnego mają średnicę 6-8 mm i długość 10-30 mm, więc możesz łatwo je transportować i dozować w zależności od potrzeb,
 • niska zawartość popiołu – po spaleniu oferowanego przez nasz skład paliwa pozostaje tylko ok. 0,5% jego suchej masy,
 • wysoka gęstość – która wynosi ok. 650 kg/m3, a tym samym ułatwia magazynowanie i transport,
 • niska wilgotność – poniżej 10%, co zapewnia stabilne parametry grzewcze i sprawia, że planowanie wydatków związanych z ogrzewaniem staje się prostsze,
 • naturalny skład – 100% biomasa drzewna bez dodatków to ważna zaleta paliwa.

Wszystkie wymienione właściwości sprawiają, że pellet drzewny spala się równomiernie i wydajnie, nie pyli, łatwo się transportuje i magazynuje. Można go uznać za jedno z najlepszych i najbardziej ekologicznych paliw stałych dostępnych na rynku. W naszym składzie zamówisz je w atrakcyjnych cenach i mogąc się spodziewać deklarowanych w ofercie parametrów.

Oferta pelletu premium

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży paliwa wysokiej jakości. Oferujemy certyfikowane produkty o wysokiej wartości opałowej i niskiej zawartości popiołu. Pellet proponowany dostarczany przez nasz skład powstaje wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych surowców drzewnych, bez domieszek trocin czy kory. Dzięki temu gwarantuje optymalne parametry spalania i najwyższą efektywność energetyczną.

Dostarczamy pellet drzewny pakowany w praktyczne worki o pojemności 15 kg, które możesz łatwo przechowywać w domu i systematycznie uzupełniać zapasy. Opakowania skutecznie chronią zawartość przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Możesz liczyć na szybką dostawę pod wskazany adres na terenie Poznania lub w okolicach w ciągu 2–3 dni roboczych. Dowozimy własnym transportem dowolne ilości – zarówno małe, jak i duże zamówienia.

Skorzystaj z naszej oferty już dziś i przekonaj się, jak pellet drzewny dostępny w naszym składzie poprawia komfort i oszczędność ogrzewania domu!

Dane kontaktowe

CAR PLAC Radosław Nowak, Sebastian Korn

 

Osoby zainteresowane zapraszamy tutaj:

 

ul. Krańcowa 9
61-022 Poznań

 

+48 661 544 970

 

ul. Wichrowa 22
60-449 Przeźmierowo

 

+48 531 322 222

 

skupzlomupoznan@gmail.com

 

 

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek - 8:00-16:30
 • Wtorek - 8:00-16:30
 • Środa - 8:00-16:30
 • Czwartek - 8:00-16:30
 • Piątek - 8:00-16:30
 • Sobota - 8:00-12:00 (od Nowego Roku zmiana, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca otwarte pozostałe dwie soboty zamknięte) 
 • Niedziela — zamknięte

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * są wymagane