Skup kabli samochodowych


Specjalizujemy się w odkupie i przetwarzaniu surowców wtórnych. W zakres naszych usług wchodzi skup oraz recykling kabli elektrycznych, miedzianych oraz wiązek samochodowych. Podejmujemy się utylizacji wszystkich przewodów znajdujących swoje zastosowanie w elektronice samochodowej. Dysponujemy odpowiednimi pozwoleniami, które uprawniają nas do prowadzenia tego typu działalności. Nasza firma znajduje się w Poznaniu.

Skup wiązek samochodowych w Poznaniu

W dobie postępującej cyfryzacji coraz więcej samochodów zostaje wyposażonych nie tylko w kable elektryczne, ale i wiązki samochodowe. Czym one są? Wiązki to nie tylko przewody, ale także różnorodne:

Dzięki temu, że wszystkie produkty paruje się ze sobą specjalnymi złączami, można je bez problemu zdemontować oraz odpowiednio posortować. Co więcej, taśmy i opaski zaciskowe sprawiają, że nie powstaje plątanina kabli, która mogłaby w łatwy sposób doprowadzić do zepsucia się jakiejś ich części, a izolacja je zabezpiecza. Dzięki różnokolorowym pinom odróżnisz od siebie poszczególne przewody elektryczne.

Ogrom różnorodnych złączy dostępnych w nowoczesnym pojeździe, sprawia niestety, że o wiele szybciej może się on zepsuć. Starsze modele samochodów mają natomiast nieco mniej elektroniki, dlatego problem ten rzadziej ich dotyczy. Jednak także w ich przypadku zdarzają się sytuacje, kiedy konieczna jest wymiana kabli elektrycznych. Warto, abyś wiedział, co w takiej sytuacji zrobić! Nasza firma od lat zajmuje się skupowaniem wiązek samochodowych, ponieważ są w nich surowce podlegające recyklingowi. Dysponujemy własnym transportem, który obsługuje Poznań i najbliższe okolice. Jeśli jesteś z tego miasta i chciałbyś oddać na skup zalegające w piwnicy przewody, które zostały Ci po np. złomowaniu pojazdu, koniecznie skontaktuj się z naszą firmą.

Skup przewodów z miedzi

Musisz wiedzieć, że zanim podejmiemy decyzję o utylizacji danego przedmiotu, dokładnie sprawdzamy poszczególne części wyrobów. Wynika to z faktu, że np. kable samochodowe mogą mieć rdzeń z miedzi, ale izolację z tworzywa sztucznego. Ważne jest, aby posortować wszystkie elementy według surowców, z których zostały one wykonane, to znacząco ułatwia i przyspiesza recykling. Oddzielamy elektryczne przewody miedziane, od tych wykonanych typowo z tworzyw sztucznych lub aluminium. Uzyskane surowce mogą zostać ponownie przetworzone.

Recykling wyrobów miedzianych jest niezwykle popularny. Obecnie połowa sprzętów elektronicznych wykonana jest przy wykorzystaniu sporej ilości tego metalu, a i robi się z niego kable, w tym samochodowe. Musisz wiedzieć, że przetworzenie miedzi jest niezwykle łatwe, dużo łatwiejsze niż np. aluminium i pozwala ponownie wykorzystać ten surowiec do produkcji.

Wsparcie dla środowiska

Warto pamiętać, że decydując się na skup elektrośmieci, przyczyniasz się do wspierania środowiska. Dzięki temu duża część znajdujących się w nich materiałów zostanie poddana recyklingowi. Choć postępujący proces cyfryzacji ma sporo pozytywnych cech, ponieważ pozwala rozwijać dziedziny nauki, jak np. medycynę, to jednak zjawisko to ma także wiele negatywnych skutków. Człowiek gromadzi sporo różnorodnych śmieci, zepsutych urządzeń i przewodów, w tym kabli samochodowych.

Zapraszamy Cię serdecznie do skorzystania z naszych usług! Chcesz w łatwy sposób pozbyć się elektrośmieci? Wszystkie formalności związane ze skupem ograniczamy do minimum, co zapewnia krótki czas oczekiwania na realizację oraz sprawny wywóz odpadów elektrycznych przeznaczonych do recyklingu. Działamy na terenie Poznania i okolic, profesjonalnie podchodzimy do zadań oraz gwarantujemy terminowe wykonanie zlecenia.