Ekogroszek Poznań i okolice

Z nami skutecznie i tanio ogrzejesz swój dom! W Poznaniu i okolicach dostarczamy workowany ekogroszek – najtańsze i najwydajniejsze paliwo, dzięki któremu zaoszczędzisz setki złotych rocznie na rachunkach. Sprawdź, jakie ma zalety, i zamów go u nas najlepszej cenie.

Ekogroszek – podstawowe informacje

To specyficzny rodzaj węgla kamiennego o dobrej jakości i wysokiej kaloryczności, który powstaje w procesie wzbogacania i sortowania w kopalniach. Najpierw wydobyty surowiec jest rozdrabniany, przesiewany i dzielony na frakcje według wielkości ziaren, a następnie usuwane są zanieczyszczenia takie jak kamienie czy pył. W efekcie powstaje węgiel o ujednoliconej granulacji, niskiej zawartości popiołu i siarki. Właśnie taki ekogroszek w workach zamówisz w naszym składzie.

Z surowca, który wcześniej był traktowany jako odpad, powstaje wartościowe paliwo o wysokiej kaloryczności. Stąd słowo „eko” w nazwie podkreśla, że to produkt lepszy od standardowego węgla pod względem czystości i parametrów grzewczych. Nasz workowany ekogroszek wyróżnia się świetną wydajnością przy jednoczesnym ograniczeniu emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Najważniejsze zalety ekogroszku

Kupisz u nas paliwo o dużej efektywności grzewczej. W porównaniu z tradycyjnym węglem nasz produkt zawiera dużo mniej popiołu i siarki. Przy spalaniu 1 tony ekogroszku powstaje zaledwie około 30 kg popiołu, podczas gdy przy zwyczajnej odmianie kamiennej dochodzi nawet do 120 kg odpadu. Z naszym paliwem się unikniesz spiekania, a tym samym ograniczysz ryzyko zapychania i uszkodzeń kotła. Zamów je pakowane w workach w dobrych cenach na terenie Poznania i w okolicach!

Kolejną zaletą ekogroszku jest jego ekologiczność. Podczas spalania emituje znacznie mniej szkodliwych związków siarki, tlenków azotu i pyłów. Słusznie uznaje się go za bezpieczniejszy dla środowiska i zdrowszy dla domowników niż standardowa odmiana. Do tego dochodzi wygoda użytkowania. Nowoczesne kotły mają zautomatyzowany proces podawania paliwa i działają bez ciągłej obsługi. Z naszym workowanym węglem ogrzejesz mieszkanie tanio i skutecznie!

Ekogroszek workowany – zalety formy pakowania

Proponowane przez nasz skład paliwo w workach ma wiele zalet w porównaniu z tym sprzedawanym luzem. Po pierwsze, ekogroszek w opakowaniach jest czystszy i łatwiejszy w transporcie oraz magazynowaniu. Pakowanie w tej formie pozwala łatwiej zweryfikować wagę zakupionego towaru. Ważymy go na atestowanych wagach elektronicznych. Co równie ważne, możesz liczyć na brak pylistego miału, więc otrzymujesz produkt o pożądanej, jednolitej granulacji. Ten wyjątkowy węgiel zamówisz u nas z dowozem na terenie Poznania i okolic.

Workowany produkt zachowuje deklarowane parametry jakości przez długi czas. Szczelne opakowanie jest odporne na zawilgocenie i utrzymuje wartość opałową przez miesiące. Tymczasem przy niewłaściwym składowaniu ekogroszek luzem może stracić nawet 25-30% kaloryczności w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Węgiel w worku, który zamówisz w naszej firmie, jest więc gwarancją wysokiej jakości paliwa.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że workowane paliwo jest znacznie czystsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Łatwiej utrzymasz porządek w kotłowni bez tak dużego zapylenia, jakie powoduje ta substancja przechowywana luzem. Prostsze jest też dozowanie do pieca oraz możliwość zakupu pojedynczych worków węgla, bez konieczności zaopatrywania się w całą paletę. Skorzystaj z tych zalet i już teraz zamów u nas ekogroszek w dobrej cenie!

W jakich piecach stosować ekogroszek?

Możesz z niego korzystać w różnych rodzajach pieców przystosowanych do spalania paliw stałych. Najlepiej sprawdza się w nowoczesnych kotłach z automatycznym podajnikiem, które zapewniają optymalne warunki do spalania tego rodzaju opału.

Kotły z podajnikiem mają wbudowany system, który samoczynnie podaje właściwą ilość paliwa i reguluje parametry spalania. Dzięki temu ekogroszek spala się w sposób bardzo efektywny i z minimalną emisją szkodliwych substancji. Oprócz kotłów z podajnikiem nasz węgiel pakowany w workach możesz stosować też w piecach z ręcznym zasypowym paleniskiem, podobnie jak w modelach kaflowych.

Gdzie kupić węgiel w Poznaniu?

Jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy wysokiej jakości ekogroszku workowanego w atrakcyjnej cenie, służymy pomocą! Znajdziesz u nas ekologiczny węgiel o parametrach premium – bardzo wysokiej kaloryczności przy niskiej zawartości popiołu i siarki. Dostępne są różne frakcje dopasowane do różnych kotłów.

Ekogroszek sprzedajemy w praktycznych i wytrzymałych workach. Z łatwością przechowasz go w domu lub garażu, bez potrzeby budowania specjalnych pomieszczeń magazynowych. Workowanie chroni węgiel przed zawilgoceniem i wietrzeniem, więc zachowuje on swoje parametry przez długi czas.

Zamówienia realizujemy szybko przy użyciu własnego transportu. Sprawnie i bezpiecznie dostarczamy nawet znaczne ilości opału. Zapraszamy do współpracy klientów z Poznania i okolic. Jeśli poszukujesz paliwa, które spełni Twoje wymagania i jest sprzedawane w korzystnej cenie, możesz liczyć na nasze wparcie!

Dane kontaktowe

CAR PLAC Radosław Nowak, Sebastian Korn

 

Osoby zainteresowane zapraszamy tutaj:

 

ul. Krańcowa 9
61-022 Poznań

 

+48 661 544 970

 

ul. Wichrowa 22
60-449 Przeźmierowo

 

+48 531 322 222

 

skupzlomupoznan@gmail.com

 

 

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek - 8:00-16:30
  • Wtorek - 8:00-16:30
  • Środa - 8:00-16:30
  • Czwartek - 8:00-16:30
  • Piątek - 8:00-16:30
  • Sobota - 8:00-12:00 (od Nowego Roku zmiana, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca otwarte pozostałe dwie soboty zamknięte) 
  • Niedziela — zamknięte

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * są wymagane