Sprzedaż złomu i surowców wtórnych – to się opłaca!

Firmy zajmujące się skupem złomu na różne sposoby zachęcają do korzystania ze swoich usług. Na pierwszy plan przebijają się takie argumenty jak troska o środowisko czy możliwość usunięcia zalegających w domu lub firmie odpadów. Jednak dla wielu klientów niezmiennie najważniejszy jest cennik. Jeśli mieszkasz w Poznaniu, Przeźmierowie lub okolicy i zastanawiasz się, gdzie najlepiej sprzedawać kable, makulaturę lub surowce wtórne, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem poradnikowym. Dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając skup złomu!

Znajdź skup z dobrym cenami

Na pierwszy rzut oka wycena złomu nie powinna być skomplikowaną sprawą, jednak analizując cenniki wielu firm, nietrudno o dezorientację. Nagle okazuje się, że skup rozróżnia wiele rodzajów stali, a ceny aluminium czy miedzi uzależnione są od ich czystości lub zawartości innych metali bądź stopów. Właśnie dlatego przed przekazaniem surowców, warto poświęcić trochę czasu na ich dokładne oczyszczenie i przygotowanie – wówczas cena skupu na pewno będzie wyższa.

Jak znaleźć firmę z najlepszymi stawkami? Oczywiście sprawdzoną metodą będzie porównanie cenników skupów z najbliższej okolicy, jednak sama cena za kilogram odpadu to nie wszystko! Weź pod uwagę kwestie dodatkowe – np. to, czy firma oferuje bezpłatny odbiór złomu z danej posesji.

Metale kolorowe

Za najbardziej dochodowe z dostępnych powszechnie surowców wtórnych od lat uznawane są metale kolorowe, zwane także nieżelaznymi: miedź, aluminium, cyna, cynk, mosiądz i inne. Ze względu na swoje właściwości fizyczne i chemiczne – przewodnictwo cieplne i elektryczne, wytrzymałość, odporność na korozję itp. – zapotrzebowanie na recykling tych metali jest ogromne. To z kolei znajduje odzwierciedlenie w cenach ich skupu. W zależności od gatunku kilogram aluminium kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Za miedź otrzymać można w graniach 20 zł/1kg, ale już np. cyna o zawartości surowca ok. 90% to zysk w granicach 60-65 zł za kilogram.

Złom stalowy

Dla odmiany złom stalowy uchodzi za najtańszy, lecz niższą cenę materiału rekompensuje jego duża dostępność. W tym przypadku też zachodzi wiele rozbieżności, ponieważ cennik uzależniony jest w dużej mierze od specyfiki surowca. Za złom żeliwny możesz otrzymać ok. 0,70 zł/kg, ale np. stare garnki, węże czy grzałki są przyjmowane przez skupy w cenie często powyżej 1 zł/kg. Stosunkowo dobry interes robi się na stali kwasoodpornej – kilogram kosztuje 4 zł, bez względu na grubość i kształt.

Makulatura

Warto zdać sobie sprawę, że recykling to nie tylko metale kolorowe i stal, ale także szkło czy makulatura. Wszystkich tych przedmiotów pozbędziesz się, odwiedzając skup złomu lub zamawiając odbiór odpadów ze swojej posesji bądź przedsiębiorstwa. Skup makulatury, szkła czy surowców wtórnych, równolegle z przyjmowaniem złomu, prowadzi większość poznańskich firm, w tym nasza – z punktami odbioru przy ul. Krańcowej w Poznaniu oraz ul. Wichrowej w Przeźmierowie.

Wśród najważniejszych powodów, dla których warto oddawać surowce wtórne do legalnie działającego skupu, należy wymienić:

  • brak zalegających śmieci na własnej posesji,
  • atrakcyjny cennik i realny zysk ze sprzedaży,
  • ograniczenie ilości niebezpiecznych dla środowiska odpadów,
  • minimum formalności związanych z odebraniem makulatury
  • więcej wolnego miejsca w garażu, na działce lub w piwnicy.

Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

Zastanawiasz się, który skup złomu w Poznaniu lub okolicy wybrać? Odezwij się do nas już dziś! Sprawdź aktualne ceny metali kolorowych, makulatury, stali oraz surowców wtórnych i pożegnaj problem odpadów zagracających Twoje podwórko, gospodarstwo lub firmę. Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić wywóz złomu bez wychodzenia z domu – szybko, bezpiecznie i w pełni legalnie. Nie musisz obawiać się o rzetelność wyceny, a pieniądze otrzymasz do ręki lub przelewem. Oferujemy również odbiór gruzu oraz wynajem kontenerów o różnych pojemnościach z przeznaczeniem m.in. na odpady poremontowe. Z nami nie tylko szybko i bezproblemowo uporządkujesz swoją posesję, ale również dobrze na tym zarobisz!