Na co zwrócić uwagę, wynajmując kontener na złom?

Jak w szybki i legalny sposób pozbyć się zalegających w domu, garażu, firmie lub na działce odpadów metalowych? Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście oddanie ich na złomowisko. Jednak nie każdy skup złomu dysponuje zapleczem, pozwalającym poradzić sobie z większymi ilościami surowca. Rozwiązaniem, które zdobywa coraz większa popularność, stanowią kontenery na złom, umożliwiające szybki i bezproblemowy załadunek odpadu, niezależnie od jego gabarytów oraz masy. W tym tekście podpowiadamy, na co zwracać uwagę, zamawiając odbiór złomu w tego rodzaju pojemniku.

Jakich dokumentów potrzebujesz do wynajęcia kontenera na złom?

Pierwszą z kwestii związanych z wynajmem kontenera, są formalności, towarzyszące wywozowi złomu. Większość skupów obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy, podstawiając kontenery na złom w dowolne, wybrane przez zamawiającego miejsce. Pojemniki o różnych wymiarach i ładowności możesz wynająć na kilka godzin, dni lub nawet tygodni. Szczegóły takiej transakcji reguluje umowa pomiędzy firmą prowadzącą skup złomu, będącą właścicielem kontenera, a posiadaczem odpadów. To w zasadzie jedyny dokument, niezbędny do wynajęcia pojemnika. Po jego załadowaniu i odebraniu od klienta złomowisko wystawia kartę przekazania odpadu, będącą wymaganym prawnie dokumentem, poświadczającym skup surowców wtórnych przez firmę zajmującą się ich składowaniem i przetwarzaniem.

Kontener hakowy na złom a segregacja

Nowa tzw. ustawa śmieciowa wprowadziła jeszcze bardziej restrykcyjne wymogi, jeśli chodzi o segregację odpadów. W szczególności dotyczy to odpadów komunalnych, a także makulatury, złomu czy gruzu, które nie mogą już być składowane na posesjach, ale muszą zostać przekazane do miejsca, gdzie następuje ich segregacja i utylizacja. W takim przypadku doskonałym wyjściem są kontenery na złom, podstawiane przez profesjonalne firmy. Co więcej, tego rodzaju forma składowania odpadów nie wymaga segregacji, dlatego wynajmując pojemnik na stare żelastwo, nie musisz oddzielnie selekcjonować stali, metali kolorowych czy pozostałych surowców – obowiązek ten ciąży na skupie.

Oczywiście, warto mimo wszystko nadal dokonywać wstępnej segregacji, chociażby ze względu na możliwość sprzedaży określonych wyrobów, jak miedź, aluminium, mosiądz czy inne metale nieżelazne, po znacznie korzystniejszej cenie niż za tzw. złom mieszany.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera hakowego?

W przypadku wynajmu kontenera na złom zwróć uwagę na rozmiar zamawianego pojemnika. Po pierwsze – pozwoli Ci to dostosować jego pojemność do ilości posiadanych odpadów. Po drugie – wynajmując pojemnik o właściwych wymiarach, unikniesz wyższych kosztów, związanych z wynajmem zbyt dużego zasobnika. Ceny wypożyczenia w największym stopniu zależą właśnie od tego, jak duży kontener na złom chcesz wynająć. Wiele firm stosuje również rozliczenie czasowe, co oznacza, że najkorzystniejszą opcją będzie jak najszybsze załadowanie złomu, bez przekraczania zawartego w umowie terminu świadczenia usługi.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku działalności gospodarczych, związanych ze stałą produkcją odpadów metalowych. Tego rodzaju firmy, mogą zazwyczaj liczyć na atrakcyjne warunki przy długoterminowym wynajmie kontenerów na złom. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz pozbyć się zalegających surowców wtórnych, będzie to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Skup złomu CAR-PLAC z siedzibą w Poznaniu oferuje wysokiej klasy kontenery na złom z opcją wynajmu krótkoterminowego oraz na dłuższy okres. Korzystając z naszych usług, zyskujesz pewność profesjonalnej obsługi oraz oddania zalegających w garażu lub firmie odpadów do legalnego, ekologicznego przedsiębiorstwa. Obsługujemy wszystkie dzielnice miasta – od Grunwaldu po Piątkowo, a także m.in. Przeźmierowo i inne, okoliczne miejscowości. U nas zawsze możesz liczyć na atrakcyjne stawki, rzetelną wycenę oraz kompleksową realizację usługi. Przyjedziemy po Twój złom, podstawimy kontener, a następnie wywieziemy odpady z posesji, wystawiając niezbędne zaświadczenia. Skontaktuj się z nami już dziś!