Jakich odpadów skup złomu nie przyjmie?

Starych metalowych przedmiotów, kabli zgromadzonych w swoim gospodarstwie domowym lub firmie, możesz pozbyć się, odwiedzając nasz skup złomu i metali kolorowych w Poznaniu. Z pewnością w swoim najbliższym otoczeniu znajdziesz wiele odpadów, które możesz spieniężyć, a które jedynie zajmują przestrzeń. Musisz jednak wiedzieć, że legalnie działające złomowisko nie przyjmie od Ciebie wszystkiego. Zastanawiasz się, czego nie można sprzedawać w skupie? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Każdy skup złomu ma szczegółowe zasady

Praktycznie wszystkie firmy zajmujące się przyjmowaniem oraz odbiorem złomu, odpadów przemysłowych czy surowców wtórnych mają własne, wewnętrzne regulaminy. Taki dokument wyraźnie precyzuje, co można sprzedać w danym skupie, a czego z pewnością nie uda się w nim zbyć. Warto zapoznać się ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa przed podjęciem decyzji na temat oddania do niego surowców. Może się okazać, że dana firma oferuje nie przyjmuje elektroodpadów, ponieważ nie ma odpowiedniego zezwolenia.

Niedozwolone odpady metalowe

Legalny skup złomu i metali kolorowych różni się od podmiotu działającego bez zezwolenia m.in. tym, że nie przyjmuje niektórych odpadów metalowych. Ma to oczywiście związek z zapobieganiem kradzieżom publicznego mienia, które często produkowane jest właśnie z metali lub ich stopów. W związku z tym, na złomowisku z pewnością nie sprzedasz takich elementów jak:

  • fragmenty torów kolejowych oraz trakcji,
  • dekle do studzienek kanalizacyjnych,
  • elementy infrastruktury komunikacyjnej,
  • znaki drogowe, barierki,
  • monety znajdujące się w obiegu.

Co ważne, przedmiotów tych nie będziesz mógł spieniężyć w skupie metali nawet wówczas, jeśli w ich posiadanie wszedłeś w sposób zgodny z prawem, np. odkupując mienie komunalne na licytacji lub przejmując majątek zależnej spółki.

Co możesz u nas sprzedać?

Na szczęście profesjonalne skupy złomu przyjmują tak wiele wartościowych materiałów, że nie musisz przejmować się zakazanymi przedmiotami. Odwiedzając nasz punkt przy ulicy Krańcowej 9 w Poznaniu, możesz spieniężyć nie tylko złom stalowy czy żeliwny, ale również:

  • metale kolorowe – miedź, aluminium, cynę, mosiądz, cynk i inne,
  • makulaturę
  • kable instalacyjne, budowlane, samochodowe,
  • surowce wtórne nadające się do recyclingu.

Oferujemy najlepsze stawki w okolicy, co możesz łatwo sprawdzić, porównując cenniki lokalnych złomowisk. Jednocześnie odbieramy również elektrośmieci i wiele innych materiałów, w tym gruz i odpady poremontowe.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Oprócz wysokich cen złomu zapewniamy wsparcie na każdym etapie sprzedaży. Dzięki temu u nas możesz pozbyć się odpadu zalegającego w ogrodzie, garażu lub firmie bez opuszczania mieszkania lub biura. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie bądź e-mailowo, a oddelegowani pracownicy zjawią się w umówionym miejscu i odbiorą od Ciebie złom własnym transportem.

Dysponujemy też kontenerami o różnych pojemnościach, idealnymi na odpady wielkogabarytowe oraz gruz. Jeśli potrzebujesz zamówić tego rodzaju zbiornik pod dom lub przedsiębiorstwo, już dziś skontaktuj się z nami. Sprzedając złom lub wtórne surowce w naszym skupie w Poznaniu, zyskujesz gwarancję legalnej transakcji, atrakcyjnej ceny oraz minimum formalności. Dodatkowo masz pewność, że Twoimi odpadami będziemy gospodarować w sposób ekologiczny i w pełni bezpieczny dla środowiska.