Jak wybrać skup złomu? Sprawdź nasze wskazówki!

Przy sprzedaży złomu i surowców wtórnych warto kierować się nie tylko cenami, ale także profesjonalizmem firmy prowadzącej odbiór tego typu materiałów. Dobry partner to taki, który działa legalnie, proponuje korzystne warunki współpracy i w odpowiedni sposób gospodaruje surowcem przyjmowanym na złomowisko. Sprawdź, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę, gdy wybierasz skup złomu.

Chcesz sprzedać złom? Znajdź odpowiedni skup!

Wydawać by się mogło, że każdy skup złomu w Poznaniu, Przeźmierowie czy Warszawie funkcjonuje tak samo. Nic bardziej mylnego, ponieważ poszczególne przedsiębiorstwa mają własne procedury i dokonują odbioru odpadów na zróżnicowanych zasadach. Często nie tylko cena decyduje o tym, że jedna oferta skupu będzie atrakcyjniejsza od drugiej. Kluczowe mogą być inne kwestie – np. to, czy dane przedsiębiorstwo zapewnia odbiór surowców z posesji i czy świadczy usługę wynajmu kontenerów. Chcąc oddać odpady zalegające w garażu, piwnicy lub w siedzibie firmy, warto poświęcić chwilę i dokonać solidnego rozeznania. Niektóre złomowiska bardzo dobrze płacą za dostarczane materiały.

Co powinno znaleźć się w ofercie złomowiska?

Profesjonalny skup złomu poznasz m.in. po rozbudowanej ofercie. Czołowe firmy zwykle nie ograniczają się do przyjmowania jednego typu odpadów. Często oferują swoim klientom, zarówno indywidualnym, jak i biznesowym, odbiór:

  • złomu stalowego, metali kolorowych,
  • kartonów, makulatury,
  • zużytych akumulatorów, kabli, przewodów,

To nie wszystko – klienci niektórych skupów mogą się umówić na wywóz gruzu i odpadów poremontowych.

Warunki i oferowane ceny

Szeroki zakres przyjmowanych odpadów to jedno. Tak samo istotne są warunki, na jakich skup złomu świadczy odbiór przydatnych pozostałości. Jeśli nie masz ich czym dostarczyć na złomowisko lub brakuje Ci czasu na samodzielny wywóz, najlepszym wyjściem będzie współpraca z przedsiębiorstwem, które odbierze od Ciebie wszystko we własnym zakresie.

Wiele firm ma w swojej ofercie również kontenery na złom. To wygodne rozwiązanie, jeśli np. planujesz remont, ale nie masz gdzie składować odpadów. Zarezerwuj pojemnik odpowiednich rozmiarów, a po jego zapełnieniu zadzwoń do skupu w celu umówienia się na odbiór.

Oczywiście nie sposób pominąć kwestii cen złomu, surowców wtórnych czy metali kolorowych. W dalszym ciągu to one stanowią dla wielu klientów złomowisk główne kryterium wyboru. Warto mieć świadomość, że profesjonalny skup nie będzie zaniżał stawek i nie nadużyje zaufania swoich klientów. Solidną renomę buduje się przez lata – w każdej branży. Jeśli nie jesteś pewien, czy stawki oferowane przez daną firmę są rzeczywiście konkurencyjne, zawsze możesz je porównać ze średnimi cenami w swoim regionie – aktualne zestawienia bez trudu znajdziesz w internecie.

Pamiętaj jednak, że nawet w przypadku tego samego surowca, np. aluminium, skup inaczej wycenia poszczególne rodzaje złomu. Przykładowo stare felgi będą miały inną wartość niż puszki, a za profile złomowisko zapłaci inaczej niż za przewody.

Legalny, profesjonalny, z doświadczeniem

Warty polecenia skup złomu świadczy usługi odbioru i wywozu odpadów zgodnie z prawem. Jako potencjalny klient możesz to sprawdzić na kilka sposobów.

Legalne złomowisko:

  • posiada wszystkie niezbędne zezwolenia na przyjmowanie, składowanie i przetwarzanie odpadów,
  • nie skupuje monet, fragmentów torów i trakcji kolejowej, znaków drogowych oraz włazów do studzienek kanalizacyjnych,
  • wystawia zaświadczenie o rodzaju i masie pozostałości przekazanych do skupu.

Sprzedając złom firmie z pozwoleniami, zyskujesz przede wszystkim gwarancję, że podjąłeś decyzję na korzyść środowiska naturalnego.

Odwiedź nasz skup w Poznaniu!

Szukasz na terenie Poznania lub Przeźmierowa firmy oferującej skup oraz odbiór złomu i surowców wtórnych? Skontaktuj się z nami w celu omówienia wszelkich szczegółów. Oferujemy atrakcyjne ceny, wywóz złomu z miejsca wskazanego przez klienta i kompleksową obsługę. Jesteśmy firmą z renomą i doświadczeniem. Po odebraniu odpadów wystawiamy niezbędne dokumenty. Zapewniamy też możliwość wynajmu kontenerów na złom, gruz i odpady poremontowe. Chcesz pozbyć się problemu zalegających śmieci i przyczynić się do poprawy czystości planety? Skorzystaj z naszej oferty już teraz.