Dlaczego warto sprzedawać złom?

Troska o czyste środowisko, chęć zarobku, potrzeba zyskania dodatkowego miejsca w garażu – każdy powód jest dobry, by odwiedzić skup złomu i sprzedać zalegające odpady. Jeszcze do niedawna handel żelastwem, aluminiowymi puszkami niespecjalnie kojarzyły się z działaniem na rzecz środowiska. Na szczęście coraz większy nacisk na proekologiczne zachowania zupełnie zmienił postrzeganie zbierania złomu oraz jego recykling. Przeczytaj nasz artykuł – poznaj najważniejsze korzyści płynące z oddawania złomu i surowców wtórnych do legalnych punktów odbioru!

Mały wysiłek – duże korzyści

Gdyby do kwestii oddawania na złomowisko starych kabli, akumulatorów, felg czy grzejników podejść wyłącznie od strony finansowej, to okaże się, że niewiele zajęć da równie wymierne korzyści przy niedużym wysiłku. Zbyt złomu w skupie to po prostu opłacalny interes. Co więcej, nie wymaga żadnych inwestycji, ponieważ nadające się na sprzedaż odpady każdy z nas znajdzie w swoim garażu, piwnicy czy podwórku. Atrakcyjna cena za skup metali kolorowych oraz innych odpadów, jak wspomniane akumulatory czy kable, to niejedyny powód, dla którego warto regularnie korzystać z usług firm złomiarskich.

Spory zastrzyk gotówki

Chcąc dobrze zarobić na sprzedaży zalegających odpadów, powinieneś postawić na metale nieżelazne, zwane również kolorowymi. Należą do nich m.in.: aluminium, miedź, cyna, cynk czy mosiądz. Ceny ich skupu – w zależności od rodzaju i czystości odpadu – kształtują się na poziomie od kilku złotych, poprzez kilkanaście, aż do nawet kilkudziesięciu zł za kilogram dostarczonego surowca.

Najdroższe są jednak metale szlachetne: złoto, srebro i platyna. Stawki za 1 kg wynoszą od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Niewielkie ilości tych cennych kruszców znajdziesz np. w urządzeniach elektrycznych, gdzie znajdują zastosowanie ze względu na bardzo dobre właściwości przewodzące. Wielu jubilerów nie chce przyjmować starej lub mocno zniszczonej biżuterii – ją także możesz sprzedać w skupie złomu.

Dodatkowe miejsce

Kolejna zaleta oddawania surowców do skupu to oczywiście możliwość zwolnienia potrzebnego miejsca na działce lub w garażu. W czasach, gdy każdy metr kwadratowy wolnej powierzchni jest na wagę złota, zaśmiecanie jej niepotrzebnym żelastwem wydaje się po prostu nieekonomiczne.

Warto w tym miejscu dodać, że skup złomu przyjmie od Ciebie stare felgi, akumulatory, puszki, kable czy blachy oraz wiele innych odpadów, m.in.:

  • szklane naczynia,
  • makulaturę – papier, gazety, opakowania.

Dzięki temu nie tylko lepiej zarobisz, ale uporządkujesz swoją piwnicę, strych lub ogród. Ilość wolnego miejsca, które uzyskasz po sprzedaniu złomu w skupie, na pewno pozytywnie Cię zaskoczy!

Ochrona środowiska

Oddawanie odpadów na złom to również bardzo ważny wkład w codzienną walkę o czystą planetę. Recykling metali, szkła czy makulatury to dziś niezwykle ważna gałąź gospodarki. Przetwarzanie nadających się do tego surowców pozwala ograniczyć eksploatację globalnych zasobów, które rzecz jasna nie są nieograniczone. Zmniejszenie ich wydobycia to mniejsza degradacja środowiska i ograniczenie produkcji CO2. Oprócz tego maleją koszty produkcji i ilość produkowanych odpadów. Czy wiedziałeś, że wyprodukowanie 1 tony aluminium wymaga zużycia minimum kilku ton boksytu? Pozyskanie 1000 kg tego surowca z recyklingu będzie nie tylko znacznie tańsze, ale przede wszystkim bardziej przyjazne dla środowiska. Miedź czy aluminium mogą być wykorzystywane wielokrotnie – praktycznie bez żadnych strat na jakości.

Wybierz dobrą ofertę!

Ekologiczne oraz praktyczne pobudki coraz częściej decydują o tym, że wiele osób oddaje złom do skupu. Jednak dla licznej grupy nadal najważniejsza pozostaje dobra cena oraz możliwość zarobku. Wybierając nasz skup złomu przy ul. Krańcowej w Poznaniu lub ul. Wichrowej w Przeźmierowie możesz liczyć na atrakcyjne warunki oraz najlepsze ceny miedzianych kabli, starych akumulatorów oraz stali i pozostałych metali kolorowych. Nie musisz nawet wychodzić z domu! Zadzwoń, a przyjedziemy własnym transportem i odbierzemy od Ciebie zalegające odpady.