Czy silnik elektryczny można sprzedać na skupie złomu?

Nie od dziś wiadomo, że sprzedaż starych akumulatorów czy metali kolorowych w firmie prowadzącej skup tego rodzaju przedmiotów, pozwala nieco zasilić domowy budżet. Oddając zużyte odpady na złomowisko, możesz również pozbyć się zalegających śmieci ze swojego najbliższego otoczenia. O ile sprzedaż typowego żelastwa, takiego jak kable, profile aluminiowe, pręty czy blachy jest powszechna, to wielu klientów zastanawia się, czy skup złomu przyjmie od nich bardziej zaawansowane konstrukcje, np. silniki elektryczne. Jak wygląda to w praktyce? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Czy silnik można sprzedać na skupie złomu?

Zasilane prądem silniki, wirniki oraz inne rodzaje jednostek napędowych znajdują powszechne zastosowanie w konstrukcji maszyn i urządzeń domowych, gospodarczych, przemysłowych oraz niektórych pojazdów. Wszędzie tam, gdzie zasilanie energią elektryczną pozwala na osiągnięcie sprawności urządzenia, tego rodzaju motory mogą zostać zainstalowane w układzie napędowym. Poszczególne typy i rodzaje silników elektrycznych mają zróżnicowaną budowę, różnią się zastosowanymi materiałami oraz wieloma parametrami, takimi jak:

  • moc,
  • napięcie prądu potrzebne do rozruchu oraz pracy silnika,
  • wydajność jednostki napędowej,
  • liczba obrotów w określonej jednostce czasu,
  • wielkość i technologia konstrukcji.

Jak więc będzie wyglądała sytuacja związana z przyjmowanie silników elektrycznych przez skup złomu? Większość tego typu podmiotów bez większego problemu odbierze taki odpad z Twojego gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy, bez względu na jego stan techniczny. Silnik nie musi być sprawny, ani nawet kompletny. Oczywiście, ewentualne ubytki masy i materiałów będą miały wpływ na ostateczną cenę produktu, jednak posiadając zbędny napęd elektryczny, bez większych problemów możesz pozbyć się go w legalnym skupie złomu, inkasując za to pieniądze.

Jak skup złomu wycenia silniki?

Kwestią indywidualną będzie oczywiście wycena tego rodzaju odpadu. Wszystko ze względu na skomplikowaną budowę silnika elektrycznego, który oprócz metalowej (zwykle wykonanej z aluminium) obudowy, posiada również takie elementy jak stojan, wirnik, szczotki, uzwojenie, koła oraz oczywiście magnesy. Poza najbardziej typowymi częściami konstrukcja poszczególnych modeli może również zawierać elementy wykonywane z innych tworzyw niż metal. Wówczas powinieneś liczyć się z tym, że cena zostanie uśredniona, z uwzględnieniem ewentualnych niemetalowych elementów.

Od lat ceny silników elektrycznych w skupach złomu wahają się w zależności od regionu kraju, powiatu, konkretnego miasta, a czasem nawet dzielnicy. Wszystko to sprawia, że nie da się określić jednej ceny dla wszystkich tego rodzaju odpadów. Pod uwagę powinieneś wziąć również fakt, iż o cenie decydują także rodzaje tworzyw, z jakich wykonane zostały obudowa silnika, a także cała jednostka napędowa. Centralna Wielkopolska, będąca obszarem, który obsługuje nasz skup złomu i metali kolorowych, charakteryzuje się korzystnymi średnimi cenami w stosunku do innych regionów kraju. Dlatego, jeśli masz w swoim garażu zalegający silnik elektryczny ze starej pralki, kosiarki lub dowolnego, innego urządzenia, przywieź go do nas i sprawdź, jaka cena zostanie Ci zaproponowana w naszym skupie. W przypadku dużych jednostek napędowych, których waga przekracza kilkaset kilogramów, zapewniamy odbiór i wywóz złomu własnym transportem.

Czy silnik elektryczny można sprzedać na skupie złomu?

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w sposób legalny i wygodny pozbył się starego silnika elektrycznego, oddając go do profesjonalnego skupu. Nasza firma swoim zasięgiem obejmuje Poznań, Przeźmierowo oraz inne okoliczne miasta i miejscowości, od lat odbierając złom i metale kolorowe od swoich Klientów. Jeśli chcesz pozbyć się zalegających jednostek napędowych, części od silników elektrycznych lub dowolnego, innego złomu ze swojej posesji bądź firmy, skontaktuj się z nami już dziś!