Oddaj stary akumulator do skupu

Stary, niepotrzebny akumulator znajdziemy praktycznie w każdym garażu samochodowym, warsztacie, magazynie czy budynku przemysłowym. Zapotrzebowanie na energię z akumulatorów dotyczy nie tylko samochodów i pojazdów, ale także wielu specjalistycznych maszyn rolniczych, produkcyjnych czy przemysłowych. Zużyte akumulatory trafiają na śmietnik, do lasu lub latami zalegają w pomieszczeniach, zaśmiecając je i stopniowo dewastując środowisko naturalne. Dowiedz się, dlaczego akumulator – zamiast na wysypisko – powinien trafić do skupu.

Wpływ akumulatorów na środowisko

W przypadku samochodów i pozostałych pojazdów prąd z akumulatora już dawno przestał być potrzebny wyłącznie do uruchomienia silnika. Akumulatory we współczesnych autach przejmują na siebie coraz więcej zadań, dostarczając prąd do nowoczesnych systemów wyposażenia pojazdu, podnosząc komfort jazdy. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest szybsze zużycie i konieczność częstszej wymiany akumulatorów w samochodach, ciągnikach, maszynach rolniczych i przemysłowych. Praktycznie każdy akumulator posiada w sobie toksyczne substancje chemiczne oraz metale ciężkie, takie jak ołów, siarka, rtęć, żelazo i wiele innych. Wszystkie są szkodliwe dla otoczenia i naturalnego środowiska, dlatego akumulatory podlegają odpowiednim zasadom eksploatacji i składowania. Wszystko po to, by uniknąć wyrzucania zużytych ogniw do lasu, na pole, do jeziora czy zakopywania ich w ziemi.

Do skupu, nie na śmietnik

Mając świadomość nieodwracalnych skutków, jakie generuje wyrzucanie zużytych akumulatorów na śmietnik lub pozostawianie ich w miejscach do tego nieprzeznaczonych, nasuwa się oczywiste pytanie: po co składować akumulatory na wysypiskach, skoro można oddać je do firmy prowadzącej skup złomu i jeszcze na tym zarobić, jednocześnie dokładając swoją małą cegiełkę do poprawy stanu środowiska naturalnego?

Dlaczego warto oddawać akumulatory do skupu?

Niestety, mimo coraz bardziej powszechnej wiedzy na temat szkodliwości wyrzucania lub składowania w domu zużytych akumulatorów, część osób nadal nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak wiele korzyści daje oddanie wyeksploatowanego akumulatora do skupu surowców wtórnych. Najważniejsze powody, dla których warto oddawać tego rodzaju urządzenia do skupu to m.in.:

  • ochrona środowiska – odwiedzając skup akumulatorów w celu oddania starego ogniwa, zapobiegasz przedostawaniu się wszystkich wyżej wymieniowych szkodliwych substancji do gleby, wód powierzchniowych oraz powietrza. Dzięki temu zapobiegasz stopniowej degradacji wielu ekosystemów,
  • szansa na recykling – oprócz metali i elektrolitów, do konstrukcji akumulatorów używa się wielu elementów, które mogą służyć do ponownego wykorzystania. Mowa tutaj m.in. o elementach ołowianych, żelaznych, niklowych i kadmowych, nadających się do recyklingu, a także o profesjonalnej utylizacji elektrolitów oraz substancji agresywnych chemicznie, które znajdują się niemal w każdym akumulatorze,
  • możliwość zarobku – mimo oczywistych korzyści płynących z recyklingu oraz czystego środowiska, wciąż dla wielu osób kluczowym czynnikiem, skłaniającym, by odwiedzić skup akumulatorów, są pieniądze. Choć ceny skupu uzależnione są od rodzaju akumulatora, jego wielkości i wielu innych czynników, to z całą pewnością sprzedaż starego ogniwa w skupie opłaca się znacznie bardziej niż wyrzucenie go do lasu lub przetrzymywanie w garażu całymi latami.

Gdzie oddać akumulator?

Chcesz oddać swój stary akumulator do skupu, ale nie masz czasu na załatwianie związanych z tym formalności? Nie chcesz jeździć po skupach, prosząc się, by ktoś przyjął Twój zalegający złom? Skontaktuj się z nami. Prowadzimy legalny, licencjonowany skup akumulatorów, złomu i surowców wtórnych, oferując swoje usługi mieszkańcom Poznania oraz wielu okolicznych miejscowości. U nas szybko i bezproblemowo pozbędziesz się akumulatorów oraz innych odpadów, które odbierzemy od Ciebie własnym transportem. Wszystko, co musisz zrobić, to zadzwonić do nas i umówić się na dogodny dla Ciebie termin – całą resztą zajmiemy się my.