Dlaczego warto oddawać aluminium do skupu?

Każdego dnia kupujemy żywność, leki oraz mnóstwo innych produktów w opakowaniach produkowanych z aluminium. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że recykling tego surowca to proces, który pozwala niemal w stu procentach odzyskać aluminium do ponownego wykorzystania. Posiadasz aluminiowe opakowania, puszki lub inne elementy i chcesz się ich pozbyć? Zamiast wyrzucać na śmietnisko, oddaj je do skupu aluminium!

Popularność i zastosowanie aluminium

Aluminium jest metalem, który dzięki swoim doskonałym właściwościom termicznym, lekkości i łatwej obróbce zrobił zawrotną karierę w wielu gałęziach przemysłu. Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez aluminiowej puszki – jednego z symboli współczesnego konsumpcjonizmu i niestety – degradacji środowiska naturalnego. Zalegające aluminiowe puszki, torby, folie i opakowania to bolączka dzisiejszego świata. Problemu tego dałoby się uniknąć, gdyby każdy z nas uświadomił sobie jak wiele korzyści dla środowiska i ekonomii daje przetwarzanie aluminiowych artykułów.

Jak przebiega recykling aluminium

Oddając aluminiowe puszki i inne przedmioty do firmy prowadzącej skup złomu i metali kolorowych, przyczyniasz się do popularyzacji recyklingu, czyli ponownego wykorzystania aluminium w przemyśle. Proces przetwarzania aluminiowych odpadów jest długotrwały i złożony, a jego przebieg i wybór zastosowanych technologii uzależnione są od tego, z jakim rodzajem produktów z aluminium mamy do czynienia. Wszelkiego rodzaju nadruki i zanieczyszczenia usuwane są za pomocą specjalistycznych piaskarek i wypalarek, następnie aluminium jest cięte i prasowane, po czym poddaje się je obróbce termicznej w celu wytworzenia nowych produktów. W ten sposób przetworzone aluminiowe odpady trafiają ponownie na rynek.

Przetwarzanie aluminium – korzyści

Choć sam proces recyklingu aluminium jest czasochłonny i dość kosztowny, jego przetwarzanie i tak opłaca się znacznie bardziej niż eksploatacja rud boksytowych w celu pozyskiwania nowego aluminium. Jednak recykling tego pożądanego metalu to korzyści nie tylko dla hut i przedsiębiorstw produkcyjnych – również każdy z nas może zyskać, oddając aluminium do skupu.

Dla wielu decydującym argumentem przemawiającym za oddawaniem odpadów do ponownego przetworzenia jest aspekt finansowy. Firmy prowadzące skup surowców wtórnych – w tym aluminium – oferują atrakcyjne stawki za kilogram surowca, przyjmując nie tylko aluminiowe puszki i opakowania, ale również materiały budowlane, elementy konstrukcyjne, takie jak aluminiowe listwy, profile oraz wiele innych elementów. Oddawanie aluminium do skupu po prostu się opłaca.

Drugim, równie ważnym czynnikiem, skłaniającym, by odwiedzić skup złomu i metali kolorowych w celu oddania aluminium do recyklingu, jest troska o środowisko naturalne. Wyrzucając aluminium na śmietnisko, do lasu czy zakopując śmieci w ogrodzie, przyczyniamy się do stopniowej degradacji otaczającej nas przyrody. Oddając surowce wtórne do ponownego przetworzenia, mamy gwarancję ich legalnego, zgodnego z prawem i bezpiecznego dla środowiska składowania i wykorzystywania.

Gdzie szukać aluminium?

Rozglądając się w swoim najbliższym otoczeniu, z pewnością znajdziemy całe mnóstwo przedmiotów wykonanych z aluminium. Od wspomnianych wcześniej puszek, opakowań, listew i profili, poprzez aluminiowe felgi samochodowe, zastawę kuchenną, aż po naczynia, stare rolety i całe mnóstwo innych przedmiotów – składowane przez wiele lat na strychach, w garażach i pomieszczeniach gospodarczych, czekają na możliwość ponownego wykorzystania.

Masz aluminium? Oddaj je do skupu!

Wiele osób, mimo iż zdaje sobie sprawę z faktu, że na sprzedaży aluminium i innych surowców wtórnych może zarobić i pozbyć się przy okazji zalegających śmieci, nie decyduje się na oddanie ich do skupu, tłumacząc to brakiem czasu i wysokimi kosztami transportu. Zamieszkujesz Poznań, Przeźmierowo lub inne okoliczne miejscowości i chcesz pozbyć się zalegającego aluminium w sposób szybki i bezproblemowy? Skontaktuj się z nami. Gwarantujemy odbiór i załadunek we własnym zakresie, uczciwą wycenę oraz atrakcyjne stawki.