Co skup złomu robi ze złomem?

Większość z nas po oddaniu złomu do skupu, nie zastanawia się, co dzieje się dalej z odpadami, których pozbyliśmy się z naszego strychu czy garażu. Tymczasem, przekazanie metali, puszek lub innych materiałów profesjonalnej firmie stanowi dopiero początek „nowej drogi” dla odpadów. Sprawdź, co skup złomu robi z otrzymanymi przedmiotami i dowiedz się, jak wygląda codzienna praca w takim miejscu.

Jakie funkcje pełnią skupy złomu?

Myli się ten, kto twierdzi, że rolą skupów złomu jest wyłącznie przyjmowanie starych odpadów i zarabianie pieniędzy na gospodarowaniu nimi. Oczywiście, jak każda firma – również tego typu przedsiębiorstwo – musi notować przychody, by mogło funkcjonować. Jednak skup złomu we współczesnej gospodarce odgrywa znacznie więcej ról. Jest nie tylko podmiotem biznesowym, ale także, swego rodzaju strażnikiem ekologii i czystości środowiska. Dzięki niemu stare odpady nie trafiają do lasu, nie zalegają w naszych gospodarstwach i nie są składowanie w sposób nielegalny. Złomowisko jest również bardzo ważnym elementem łańcucha recyklingu – to właśnie tutaj dokonywana jest wstępna selekcja odpadów na te nadające się i niezdatne do ponownego przetworzenia. Kolejną funkcją tego typu firm jest umożliwianie konsumentom legalnego i zgodnego z wymogami ochrony środowiska pozbywania się zalegających odpadów. Jest to możliwe dzięki stosownym licencjom oraz zezwoleniom, którymi musi legitymować się każdy podmiot, chcący przyjmować złom lub surowce wtórne.

Co skup złomu robi z otrzymywanymi odpadami?

Wiesz już, jak wiele istotnych funkcji w systemie pełnią złomowiska. A czy zastanawiałeś się, co dzieje się z odpadami, które tam trafiają? Istnieją trzy zasadnicze drogi dla złomu: utylizacja, recykling oraz handel.

Utylizacja odpadów

Nie wszystkie metale czy śmieci trafiające na złomowisko, nadają się do przetworzenia. W przypadku części z nich przywrócenie odpowiednich parametrów okazuje się niemożliwe lub zbyt kosztowne. Takich odpadów skupy złomu pozbywają się w legalny sposób, utylizując je w odpowiednich warunkach. Dzięki temu nie zalegają one na wysypiskach i nie stanowią dalszego zagrożenia dla środowiska, np., poprzez emisję zanieczyszczeń.

Recykling

Stare puszki, miedź z przewodów, zużyte części samochodowe czy chłodnice – to tylko niektóre elementy mogące otrzymać „nowe życie” w procesie recyklingu. Odzyskiwanie surowca to jeden z priorytetów każdego skupu złomu. Proces ten pozwala obniżyć koszty wydobywania nowych złóż, których zasoby na Ziemi kurczą się z każdym rokiem. Jednocześnie, przetwarzanie odpadów pozwala na zmniejszenie ilości śmieci, gdyż te same przedmioty mogą być wykorzystane wielokrotnie.

Handel odpadami

Nie wszystkie firmy samodzielnie utylizują lub przetwarzają złom. Wiele z nich prowadzi obrót odpadami, sprzedając je przedsiębiorstwom specjalizującym się w recyklingu surowców. Profesjonalne skupy informują swoich klientów o tym, że zakres ich działalności obejmuje również handel złomem. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak to właśnie sprzedaż pozwala na osiąganie dochodu, kluczowego do utrzymywania się firm na rynku. Możliwość handlu tego typu odpadami również wymaga stosowanych zezwoleń i koncesji, udzielanych przez odpowiednie organy administracji terytorialnej oraz rządowej.

Skup złomu – Poznań

Zamieszkujesz na terenie Poznania, Przeźmierowa lub okolic? Chcesz sprzedać swój złom za atrakcyjną cenę i pozbyć się zalegających na strychu, w garażu lub piwnicy odpadów? CAR PLAC to przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją oferujące najlepsze ceny złomu w okolicy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego złomowiska lub do kontaktu – umówimy dogodny termin i przyjedziemy po odpady, odbierając je z Twojego domu lub firmy własnym transportem! Oferujemy elastyczny cennik oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia. Przekazując nam złom, zyskujesz pewność w pełni legalnego i ekologicznego pozbycia się odpadów. Zapraszamy do współpracy w szczególności mieszkańców Piątkowa, ale także pozostałych dzielnic miasta. U nas cena złomu zawsze jest atrakcyjna!