Jakie produkty można oddać do skupu aluminium (glinu)?

Porządkując garaż, strych lub dowolne pomieszczenie gospodarcze, z pewnością natkniemy się na zużyte aluminiowe felgi, blachy czy puszki po napojach. Zarówno te, jak i wiele innych przedmiotów wykonanych z glinu, warto oddać na skup złomu by pozbyć się zalegających śmieci, a przy okazji – całkiem nieźle na nich zarobić! Sprawdź, dlaczego sprzedaż aluminium się opłaca i dowiedz się, jakie przedmioty warto przynieść do skupu, zamiast wyrzucać je na złomowisko.

Recykling aluminium – luksus czy konieczność?

Powodem, dla którego skupy złomu i metali kolorowych przeżywają oblężenie, jest bardzo wysoka zdolność do recyklingu poszczególnych tworzyw – przykładem jest aluminium, które pomoże być przetwarzane wielokrotnie i nie traci niczego ze swoich właściwości fizycznych i chemicznych. Recykling glinu to nie tylko troska o czystą planetę i możliwość zarobienia godziwych pieniędzy – to także znacznie niższy koszt pozyskania jednej tony surowca niż w przypadku wydobywania go z naturalnych złóż boksytu, którego światowe zasoby kurczą się z roku na rok. Atrakcyjna cena ma być jednym z argumentów zachęcających do odwiedzania skupu metali, zamiast wyrzucania aluminium do kontenerów na złom czy oddawania ich na złomowiska.

Gdzie szukać aluminium?

Dzięki swoim parametrom i właściwościom fizycznym, takim jak doskonałe przewodnictwo cieplne i elektryczne, glin jest surowcem stosowanym w niemal każdej gałęzi przemysłu. Nic więc dziwnego, że wykonane z tego materiału produkty występują w naszym codziennym otoczeniu – garaże, piwnice, poddasza, ale również domy pełne są aluminiowych wyrobów, części i podzespołów, narzędzi czy opakowań – to tylko niektóre przykłady zastosowań glinu w produkcji przemysłowej. Pozyskiwanie aluminium do skupu niekoniecznie musi kojarzyć nam się z przemierzaniem kilometrów w pobliskim parku w poszukiwaniu puszek po piwie czy napojach. Bardzo często aluminiowy złom możemy pozyskać w dużo prostszy sposób, np. przeglądając szafy i kontenery na złom, ale również warsztaty i garaże, np. w poszukiwaniu bezużytecznych części samochodowych, narzędzi czy akcesoriów. Dobrym pomysłem jest również specjalny pojemnik na zużyte puszki – zapełni się szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Co można oddać do skupu aluminium?

Wiemy już, gdzie szukać aluminiowych wyrobów, czas teraz, by dowiedzieć się, które produkty z aluminium warto sprzedać, odwiedzając skup złomu. Należy dodać, że gama skupowanych przedmiotów jest bardzo bogata i nie ogranicza się jedynie do puszek czy opakowań wykonywanych z folii aluminiowej. Pracownicy skupu metali bardzo chętnie przyjmą od nas także wiele innych produktów, takich jak:

  • kapsle i zakrętki,
  • narzędzia i części samochodowe,
  • zużyte aluminiowe felgi,
  • chłodnice, rolety, żaluzje,
  • przewody, folie gastronomiczne,
  • elementy elektroniki użytkowej,
  • zużyte części instalacji i systemów grzewczych.

Oczywiście powyższa lista to wyłącznie niewielki wycinek przedmiotów z aluminium, które każdego dnia znajdujemy w swoim otoczeniu. Z całą pewnością każdy z nas będzie w stanie dopisać wiele innych wyrobów, które można zanieść do skupu metali kolorowych. Aluminiowe blachy, podzespoły, profile czy elementy konstrukcyjne również nadają się do recyklingu i pozwolą podreperować domowy budżet dzięki atrakcyjnym cenom skupu.

Skup aluminium i metali kolorowych

Niezależnie od tego, czy Twoją główną motywacją do sprzedaży aluminium w skupie jest jego cena (kilkakrotnie wyższa niż w przypadku złomu stalowego), świadomość ekologiczna i troska o czystą planetę, czy po prostu chęć uporządkowania najbliższego otoczenia, sprzedaż aluminiowego złomu w skupie będzie zdecydowanie lepszym wyjściem, niż oddanie go za darmo na złomowisko. Nasz poznański skup złomu i metali kolorowych oferuje jedne z najwyższych w Wielkopolsce cen oraz możliwość odbioru większych ilości złomu we własnym zakresie. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto uporządkować garaż lub strych i sprzedać znalezione tam aluminium, jesteśmy przekonani, że po przeczytaniu tego artykułu pozbyłeś się wszelkich wątpliwości.