Skąd odzyskiwać miedź?

Spośród wielu rodzajów metali kolorowych, skupowanych przez firmy zajmujące się recyklingiem odpadów, to właśnie miedź – obok złota, srebra czy aluminium – stanowi jeden z najbardziej pożądanych surowców. Nic więc dziwnego, że złom miedziany zalicza się do najdroższych, a jego sprzedaż w skupie pozwala zarobić bardzo przyzwoitą kwotę. Wielu zbieraczy i osób, które chciałyby dorobić na sprzedaży złomu, zadaje sobie pytanie, skąd pozyskiwać miedź do skupu? Spieszymy z odpowiedzią – przeczytaj tekst i dowiedz się, gdzie szukać miedzi do recyklingu!

Zalety recyklingu miedzi

Miedź jest metalem, który w 100% można poddawać recyklingowi, dzięki czemu jest tak bardzo pożądanym surowcem przez wszelkiego rodzaju firmy prowadzące skup złomu. Co bardzo istotne, parametry złomu miedzianego są identyczne, jak parametry świeżo wydobytej miedzi, co pozwala na stosowanie odpadów miedzianych w większości zastosowań przemysłowych i technologicznych. Kolejną zaletą recyklingu miedzi jest fakt, iż może ona być wykorzystywana nieskończoną ilość razy, bez znaczącej utraty swojej przemysłowej wartości.

Skup miedzi: ile można zarobić?

Od wielu lat ceny miedzi w skupach utrzymują się na bardzo wysokim poziomie, czyniąc ten surowiec jednym z najdroższych i najbardziej opłacalnych. W zależności od regionu kraju ceny miedzi wahają się od kilkunastu do nawet 20 zł za kilogram, co dobitnie pokazuje, że sprzedaż tego metalu w skupie po prostu się opłaca. Z pewnością każdy z nas w swoim najbliższym otoczeniu jest w stanie znaleźć co najmniej kilka urządzeń i elementów miedzianych lub posiadających elementy z miedzi. My podpowiadamy gdzie jej szukać.

Złom elektroniczny

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że miedź można znaleźć niemal we wszystkich urządzeniach elektronicznych, począwszy od komputerów i telewizorów, poprzez smartfony, tablety i urządzenia mobilne, aż po silniki i napędy elektryczne. Miedź można pozyskać również ze starych kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz wielu innych urządzeń, zaliczanych do kategorii tzw. złomu elektronicznego. Ze względu na doskonałe przewodnictwo cieplne oraz elektryczne, miedź jest tworzywem, z którego tworzy się różnego rodzaju układy komunikacyjne i przewodzące, jak również wykorzystuje się ją w instalacjach elektrycznych.

Stare kable i przewody

Miedziane przewody stanowią bardzo cenne źródło surowca i można znaleźć je praktycznie wszędzie – na strychach, w piwnicach, w garażu, a także podczas demontażu starych instalacji elektrycznych przy rozbiórce lub modernizacji budynków. Odzyskiwanie miedzi z kabli jest powszechnym procesem dokonywanym przez skupy metali kolorowych, dlatego stare, zużyte przewody będą stanowiły atrakcyjny materiał, który z pewnością za dobą cenę uda się sprzedać w firmie prowadzącej skup złomu.

Instalacje wodne i c.o.

Miedź, z uwagi na swoje parametry cieplne, stała się w ostatnich latach podstawowym surowcem wykorzystywanym do produkcji rur i elementów instalacyjnych, zarówno w systemach centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, ale także w chłodnictwie i klimatyzacji, np. w instalacjach wody lodowej. Miedziane rury są lżejsze i lepiej przewodzą ciepło niż rury ze stali i żeliwa, znacznie łatwiej można je również zabudować. Wymiana instalacji grzewczej generuje zazwyczaj większe lub mniejsze ilości złomu miedzianego, który zamiast składować latami w piwnicach czy garażach, można oddać do skupu za korzystną stawkę.

Skup złomu i metali kolorowych – Poznań

Jak widać, recykling miedzi jest procesem niezwykle powszechnym i pozwala odzyskiwać nawet 100% zużytego surowca. Mając na względzie ograniczone zasoby miedzi, zapotrzebowanie na skup i odzysk metali będzie wzrastało z każdym rokiem. Posiadasz złom miedziany lub inne metale kolorowe? Mieszkasz w Poznaniu lub Przeźmierowie albo okolicznych miejscowościach? Sprawdź naszą ofertę i sprzedaj złom po atrakcyjnej cenie w legalnym i sprawdzonym skupie!